•  مهندسی فناوری اطلاعات
    مدیر گروه
    دکتر سیدکمال چهارسوقی

آمار و اطلاعات

گروه مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس در سال 1382 با هدف تربیت متخصصان مطلع و آگاه در زمینه مهندسی فناوری اطلاعات و آخرین مباحث روز این تخصص فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه در حال حاضردارای دو رشته تحصیلی  سیستم‌های تکنولوژی اطلاعات و سامانه‌های شبکه‌ای است.

ایجاد دوره کارشناسی‌ارشد مشترک بازاریابی و تجارت الکترونیکی

این دوره میان دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه سوئد Luleaبه مدت چهار سال (85-82) برگزار شده است. در این دوره تلاش گردیده است تا حوزه کاربردی فناوری اطلاعات در عرصه تجارت را مد نظر قرار دهد و با همکاری اعضای هیأت‌علمی دانشکده فنی و نیز تعدادی از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه حدود130 دانشجو را در این رشته فارغ التحصیل کرده است.


گرایش سامانه‌های شبکه‌ای
گرایش سامانه‌های شبکه‌ای

رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش سامانه‌های شبکه‌ای رشته جدیدی است که از سال94 در دانشگاه تربیت مدرس آغاز به کار کرد. این رشته علمی به دنبال یافتن اصول الگوریتم‌ها و ابزار‌هایی است که رفتار هر نوع شبکه‌ای اعم از شبکه‌های مهندسی، اطلاعاتی، فناوری، زیستی، معنایی، در تعامل با یکدیگر شناسایی، تحلیل و مدیریت می‌نماید.
فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه خدمات مشاوره‌ای در خصوص بکارگیری مفاهیم و ابزارهای طراحی، پیاده‌سازی و تحلیل شبکه‌ها و ارائه خدمات پژوهشی در خصوص شبکه‌های اجتماعی با تاکید بر بهینه‌سازی روش‌های موجود، گرد‌آوری و انتقال و بازیافت اطلاعات برای سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف مشغول به‌کار گردند.

سیستم‌های تکنولوژی اطلاعات
سیستم‌های تکنولوژی اطلاعات

ماموریت اصلی این دوره در زمینه‌های کاربردی، تکنولوژی، سیستم و برنامه‌ریزی می‌باشد. دوره کارشناسی‌ارشد مهندسی فناوری اطلاعات با هدف پذیرش فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی‌ارشد در رشته‌های مهندسی صنایع، نرم افزار وIT و افرادی که قادر باشند در زمینه‌های فناوری اطلاعات فعالیت کنند تاسیس شده است.
این دوره شامل4 نیمسال می‌باشد که به دانشجو آموزش داده می‌شود تا مهارت‌های خود را در چارچوب تحقق کاربردها در زمینه مهندسی فناوری اطلاعات نشان دهند.

اخبار

access deny [1368]