مرکز رایانه


 

bullet معرفی

مساحت سایت مركزی كامپیوتر دانشكده حدود 320 مترمربع است
در حال حاضر سایت دارای 55 دستگاه كامپیوتر است. فضا و امکانات برای افزایش ظرفیت تا 100 دستگاه کامپیوتر برای آینده پیش بینی شده است.

bullet نحوه استفاده كاربران از مركز سرویس‌دهی و مقررات گرفتن پرینت

  • تعریف Username & Password برای دانشجویان جهت اتصال و استفاده از اینترنت
  • اختصاص FTP نامحدود برای دانشجویان , اساتید و کاربران دانشكده كه این فضا برای آرشیو،ذخیره و انتقال دیتاهای جمع‌آوری‌شده آن‌ها است كه از امنیت بالایی برخورداراست و همیشه و همه‌جا قابل‌دسترس است و کاربر با شناسه و رمز عبور خود وارد آن شده و غیر از خود کاربر كسی به آن دسترسی ندارد.
  • پهنای باند دانشكده به‌صورت شناور در نظر گرفته شد. در حال حاضر پهنای باند اینترنت دانشكده MB 3 بوده و در ماه‌هایی كه نیاز به سرعت بیشتری باشد مثلاً در موقع ثبت‌نام الكترونیكی دانشجویان در مهر و بهمن‌ماه و یا اوج كاری حداکثر تا MB 8 قابل‌افزایش است.
  • مرکز دارای 2 دستگاه پرینتر لیزری 1320 و یك دستگاه اسکنر بوده و دانشجویان می‌توانند روزانه پرینت نمایند. تعداد پرینت در دفاتر مربوطه ثبت و به هنگام فارغ‌التحصیلی تعداد پرینت گرفته‌شده، محاسبه و در بخش حسابداری اخذ می‌شود.
  • تمام سرویس‌دهی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری كامپیوترهای دانشكده نظیر اسمبل , شناسایی و برطرف كردن عیوب آن‌ها , تعویض قطعات , نصب ویندوز و آنتی‌ویروس‌های قوی و سایر خدمات كه حدود 200 دستگاه است توسط كارشناسان سایت انجام می‌شود.
  • برای بهینه كردن شبكه و استفاده از حداكثر توان آن از یك كارشناس خبره در خارج از دانشکده جهت ارتقاء و بهبود شبكه مشاوره می‌شود. ایشان مطابق قرارداد فی‌مابین هر سه ماه سه شبانه‌روز جهت كنترل و بررسی و بازبینی و ارتقای شبكه در دانشکده حضورمی یابد. در بقیه ایام به‌صورت آنلاین و از طریق برنامه ریموت ادمین Remote administrator برای برطرف كردن اشكالات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شبكه با دانشکده همكاری دارند

bullet افراد مرکز کامپیوتر

ردیف نام نام خانوادگی ایمیل سمت تلفن
1 سارا یزدی نژاد s_yazdinejad@modares.ac.ir مسئول مرکز کامپیوتر 2-44553101-011 داخلي 3283
2 مینا ایزدی m_izadi@modares.ac.ir كارشناس مركز كامپيوتر 2-44553101-011 داخلي 3284

 

ساعات كارمركز: ازشنبه تاچهارشنبه صبحها ازساعت 30/7 لغایت 7 شب وروزهای پنج شنبه ازساعت 9 صبح تا 12 ظهرمی‌باشد.